Inwestowanie w nieruchomości to sposób na osiągnięcie pasywnego dochodu. Nie zawsze jednak posiadamy gotówkę, która pozwala na zainwestowanie w mieszkanie pod wynajem. Inwestycja w pokoje hotelowe to sposób na pasywny dochód, który jest zabezpieczony przez kilka najbliższych lat. Co trzeba wiedzieć o condohotelach nim zainwestujemy?

Condohotel – sposób na wspólną inwestycję

Inwestycja w pokoje hotelowe to idealne rozwiązanie dla osób posiadających nadwyżki finansowe, które chcą ulokować w nieruchomościach.

Condohotel to inwestycja, która stworzona jest przez dewelopera z zamiarem sprzedaży poszczególnych pokoi inwestorom, którzy przeznaczą je do wynajmu krótkoterminowego. Często inwestycja w pokoje hotelowe wiąże się gwarancją zysku przez określony czas.

Jest to oferta przeznaczona dla osób, które nie są w stanie samodzielnie zarządzać własną nieruchomością. Nie mają odpowiedniej wiedzy lub czasu na zajmowanie się obsługą nieruchomości. Condohotel zarządzany jest przez wyspecjalizowaną firmę, która zapewnia całkowita obsługę inwestycji.

Jak wybrać dobrą inwestycję?

Inwestowanie w pokoje hotelowe w miejscowościach turystycznych nadal może okazać się ciekawym sposobem na uzyskanie przyzwoitego dochodu. Trzeba jednak uważać, gdyż nie każda inwestycja okazuje się tak samo dochodowa.

Inwestycja w condohotele powinna mieć na uwadze przede wszystkim dobrą lokalizacje. Atrakcyjna miejscowość turystyczna, która popularna jest przez cały rok to szansa na znalezienie najemców nawet w mniej atrakcyjnych turystycznie momentach.

Warto pamiętać, że liczy się nie tylko miejscowość. Condohotel, który ma widok z okna na góry, morze czy Starówkę na pewno będzie chętniej odwiedzany niż pokoje w mniej ciekawych miejscach.

Warto pamiętać, że inwestując w pokoje hotelowe należy zwrócić uwagę na standard mieszkania oraz budynku. Siłownia, basen czy sauna w budynku to na pewno duży plus dla turystów, który może okazać się decydujący przy wyborze kwatery na wakacje.

Inwestowanie w pokoje hotelowe to szansa na pasywny dochód. Trzeba jednak każdą inwestycję rozpatrywać indywidualnie obliczając potencjalną stopę zwrotu.