Inwestowanie w nieruchomości od dłuższego już czasu uważane jest za dobry sposób na ulokowanie oszczędności. Aparthotel to kolejna forma inwestowania, która pojawiła się na rynku nieruchomości. Na czym polega inwestowanie w pokoje hotelowe?

Apart hotel – co to jest?

Condohotele funkcjonują tak, jak tradycyjne hotele. Trzeba jednak pamiętać, że właścicielami poszczególnych pokoi są różni inwestorzy, który chcą czerpać dochód z wynajmu pokoi.

Aparthotel budowany jest przez dewelopera, który dzieli budynek na apartamenty, w których znajduje się kuchnia z pełnym wyposażeniem oraz w pełni wyposażona łazienka.

Bardzo wygodnym elementem inwestycji jest sposób zarządzania nieruchomością. Budynek jest zarządzany przez wyspecjalizowaną firmę, która odpowiedzialna jest za wynajem nieruchomości. Właściciel nie jest zobowiązany do zajmowania się poszukiwaniem najemców, rozliczaniem opłat czy przygotowywaniem mieszkania dla kolejnego najemcy.

O czy trzeba pamiętać inwestując w condohotele?

Inwestycje w pokoje hotelowe to bardzo ciekawy sposób na osiągnięcie pasywnego dochodu. Trzeba jednak skoncentrować się na wyborze odpowiedniej lokalizacji, by inwestycja okazała się dochodowa.

Condo hotele najczęściej wynajmowane są na krótki czas, a odwiedzający ją goście to turyści, którzy przyjeżdżają na wakacyjny wypoczynek.

Inwestowanie w pokoje hotelowe w miejscowości, która nie jest atrakcyjna turystycznie może okazać się bardzo ryzykownym przedsięwzięciem. Goście, którzy przyjeżdżają wyłącznie na konferencje oraz wyjazdy służbowe mogą nie zapewnić wynajmu przez cały rok.

Aparthotel powinien być zlokalizowany w centrum miasta. Turyści cenią sobie dobry dojazd do śródmieścia, a także ładny widok za oknem. Mogłoby się wydawać, że nie są to czynniki, które mają duży wpływ na wynajem mieszkania, ale turyści z roku na rok są coraz bardziej wymagający.

Apartamenty inwestycyjne są bardzo szeroką ofertą na rynku. Kupując mieszkanie inwestycyjne trzeba dokładnie przeanalizować rynek lokalny i jego nasycenie, by nie okazało się, że pokoi hotelowych w mieście jest bardzo dużo.